20-lecie Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka”

Spotkanie, podsumowujące dwadzieścia lat działalności Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” w Mszczonowie , rozpoczęło się od krótkiej prezentacji obrazującej, jak w tym czasie zmienili się podopieczni zrzeszenia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie DSC_3045-1024x576.jpg

Oficjalne obchody otworzyła Bożena Majewska – prezes organizacji, która powitała zebranych i podsumowała dwie dekady działalności. Nikt nie powiedział, że życie jest proste, ale pomimo wszystko jest najwspanialszym cudem na świecie (…) – tymi słowami swoje wystąpienie rozpoczęła kierująca Stowarzyszeniem „Uśmiech Dziecka”. Głównym powodem założenia Stowarzyszenia była duża liczba dzieci z dysfunkcjami na terenie gminy Mszczonów. Celem jego działalności było i jest usamodzielnianie dzieci niepełnosprawnych oraz stwarzanie im warunków rozwoju poprzez specjalistyczne zajęcia terapeutyczne. Organizacja utrzymuje się głównie dzięki ofiarodawcom, składkom członkowskim oraz wpłatom przekazanym z 1% podatku. Prezes Bożena Majewska podkreślała również, że w trudnych początkach działalności ogromnym wsparciem Stowarzyszenia były i nadal są władze gminy Mszczonów oraz lokalne instytucje. Specjalnymi gośćmi wieczoru byli podopieczni „Uśmiechu Dziecka”, którzy licznie przybyli, by wspólnie z opiekunami oraz przyjaciółmi organizacji świętować jubileusz 20-lecia działalności.

W części artystycznej na scenie pojawił się „Cyrk”. W role żonglerów, klaunów i konferansjerów wcielili się uczniowie lokalnej szkoły. Na świątecznie, kolorowo udekorowanej scenie śpiewali piosenki, pokazywali swoje akrobatyczne zdolności a także recytowali wiersze. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę, którą dla wszystkich gości spotkania poprowadził zespół Sadowscy Family Band. Były też podziękowania, kwiaty i dyplomy dla wszystkich, którzy pomagają, wspierają i sponsorują działalność Stowarzyszenia. Rada Polek też otrzymała dyplom i piękny bukiet. A na końcu wszyscy goście zostali zaproszeni na pyszny tort. Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć w zakładce „Galeria”