Pierwsze zebranie Rady Polek w 2017

W czasie Pierwszego zebranie Rady Polek w nowym 2017 roku rozmawiałysmy o planach i pomysłach na 2017 rok, a szczególnie o planowanym letnim pikniku. Będziemy się starać, aby mógł odbyc sie w Klubie Wiejskim Wilczeniec. Mamy nadzieje, że uda nam sie uzyskać zgodę od właściciela stajni. Bylo nam tam dobrze i wygodnie, mamy nadzieje, że nasi goście tez byli zadowoleni.

Rada Polek w styczniu odwiedziła Qlub Dobre Flow.  To miejsce zorganizowane przez Anię Szmid, wspólpracującą z nami od kilku lat. Ta niezwykle przedsiębiorcza osoba, przez wiele lat prowadząca w ramach Stowarzyszenia Otwarte Drzwi świetlicę „Mały Książę” (www.otwartedrzwi.pl) dla dzieci szkolnych z Pragi, nie rezygnując z tej działalności otworzyła nowe miejsce przeznaczone dla mlodzieży powyżej 15-go roku życia. Znalazła lokal, zdobyła pieniądze na jego remont, zagospodarowała. Grupa mlodych osób, borykająca się często z róznymi problemami, w zależności od zainteresowań,  ma do dyspozycji salę taneczną, studio nagrań, instrumenty muzyczne, komputery, aparaty fotograficzne oraz może uczestniczyc w róznego rodzaju warsztatch „dobrego życia”. Jest tez mała kuchnioa, w której uczestncy moga przygotować sobie posiłek. Niestety, władze miasta nie są zainteresowane pomocą w utrzymaniu placówki. Ania boryka sie z rachunkami za czynsz, elektryczność oraz zatrudnieniem kadry. Na razie wszyscy pracują na zasadzie wolontariatu.

W czasie tej wizyty na ul Kawęczyńskiej zapoznałysmy sie z historią powstania Qlub-u a przede wszystkim z problemami, które musi rozwiązac Ania Szmid aby placówka mogła istnieć. Byłysmy pod duzym wrażeniem organizacji pracy Qlub-u, pomysłami na ciekawe spędzanie czasu oraz tematyką warsztatów, które cieszą sie duzym zainteresowaniem. Mimo często przekraczającego obowiązek szkolny wieku, wszyscy kontynuują  przerwaną z różnych  powodów naukę w szkole.

Rada Polek , w ramach swoich mozliwości, na pewno pomoże Ani w rozwiązywaniu jej problemów. Czekamy tylko na wskazanie konkretnych potrzeb.

Prosimy zajrzec na stronę Qlubu Dobre Flow: www.qlub.otwartedrzwi.pl

Świetlica „Mały Książę” www.otwartedrzwi.pl