Spotkanie z niepełnosprawnymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Skierniewicach

14 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyła się premiera spektaklu „Niebieski motyl” w wykonaniu grupy teatralnej Kraina Czarów działającej przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Skierniewicach.

Wśród zaproszonych gości była obecna Prezes Stowarzyszenia Rada Polek Maria Wiercińska. Sztuka została przygotowana w oparciu o tekst napisany przez Agnieszkę Skomorow, która brała udział w przedstawieniu, a także jest dziennikarzem kwartalnika „Nasz Warsztat”. Niezwykle utalentowana dziewczyna, wrażliwa, która w swojej niesprawności znajduje źródło radości. Sztuka pokazywała, że osoby niepełnosprawne,  występujące w przedstawieniu jako owady, a one wykonają to, co wydawałoby się niemożliwe. Aktorzy wiele dodawali od siebie, a nam widzom ofiarowali płynące ze sceny ciepło i radość. Sztuka kończyła się wspólnym  tańcem aktorów, entuzjastycznie przyjętym przez oglądających.
W drugiej części spotkania wręczono, ufundowane przez Radę Polek, nagrody dziennikarzom kwartalnika „Nasz Warsztat”. Tytuł Dziennikarza Roku 2017 ex aequo otrzymali Agnieszka Skomorow i Tomasz Skoneczny, II miejsce zajął Krzysztof Skowroński.
Przedpołudnie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Jak zwykle było przemiło, a kuluarowe rozmowy dotyczyły, poza dzieleniem się wrażeniami o spektaklu, przede wszystkim oczekiwaniem na zakończenie prac budowlanych w nowym ośrodku dla niepełnosprawnych. Trzymamy kciuki, by otwarcie nastąpiło jak najszybciej.