Zakończył się II etap Programu dla nauczycieli jęz.angielskiego 2016/2017

Zakończył się II etap Programu dla nauczycieli jęz.angielskiego 2016/2017. Uczestniczki spędziły 3 dni w Szkole Amerykańskiej  obserwując i zapoznając się z metodyką nauczania angielskiego jako 2-go języka. Ostatniego dnia w czasie podsumowania projektu przekazały nam swoje  obserwacje i wrażenia z pobytu. Wszystkie Panie uznały, że program jest ciekawy, pożyteczny i  wiele wnoszacy do ich codziennej pracy w polskich szkołach. Panie opowiadały, że juz po I-ym etapie wprowadziły wiele z zaobserwowanych metod nauczania do swojej pracy,  co  spowodowało że  lekcje są ciekawsze, a młodzież chętniej sie uczy  języków.

Szkoła Amerykańska popiera nasz program i bardzo wspiera  polskich nauczycieli. Przekazuje im ksiązki, materiały dydaktyczne, a nawet zaprasza polskie dzieci na pokazy filmów odbywające się w szkole. Cieszymy sie z bardzo dobrych relacji polskich nauczycieli z nauczycielami Szkoły Amerykańskiej.

Rada Polek dziękuje Fundacji „Nida” za możliwość organizowania tego Programu, a Szkole Amerykańskiej za niezwykłą życzliwość dla naszych działań edukacyjnych.

 

Rada Polek zorganizowała spotkanie grupy naszych nauczycieli z osobą wyjeżdżającą do Aleppo na misje  organizowane przez Caritas Polska w ramach programu „Rodzina Rodzinie”. W czasie tego spotkania pani Marta opowiadała nam o życiu pozostałych  mieszkańców  Aleppo, ich ogromnych trudnościach, brakach i potrzebach. Dzieki programowi Caritasu  osoby indywidualna, rodziny, współnoty, parafie, firmy w Polsce mogą objąć pomocą konkretne rodziny dotknięte skutkami konfliktu syryjskiego. Utrzymanie 1-ej rodziny w Aleppo kosztuje 500,- zł.

Zainteresowanych tym programem odsyłamy na stronę www.rodzinarodzinie.caritas.pl