Życie w czasie pandemii

To już rok, jak trwa pandemia. Pierwsze informacje o „dziwnym wirusie” w Chinach pojawiły się właśnie w grudniu 2019 roku.  Przez długi czas nikt nie znał osoby chorej, ani osoby, która znałaby kogoś chorego. Teraz, mało że znamy chorych, opłakujemy już bliskich zmarłych. Covid-19 zakreśla coraz mniejsze kręgi wokół nas. Strach chodzić do sklepu, jeździć tramwajem, chociaż jeżdżą puste, spotykać znajomych. Restauracje i bary kina, teatry i inne miejsca spotkań zamknięte. Siedzimy w domach, myjemy ręce i nosimy maseczki. Pracujemy i uczymy się zdalnie.

O działalności charytatywnej można zapomnieć. W lecie udało się  zorganizować turniej     tenisowy. Było pięknie, wesoło, pysznie – zrobiłysmy jedzenie, była  piękna pogoda.  Zachęcone sukcesem planowałyśmy następny. W planie było też grzybobranie. Już się nie udało! I tak ze wszystkim, aż do dzisiaj. Żyjemy nadzieją na szczepionkę i końcu tego koszmaru. 

A takie były nagrody!                                                                                  Zwycięzcy Turnieju

 

W ostatnim czasie odeszły trzy, blisko związane ze Stowarzyszeniem, osoby: Danusia Regulska, Magda Winiarska-Gotowska, członkinie Stowarzyszenia od początku jego istnienia, oraz Janusz Kindler, mąż naszej członkini Joanny Kindler, zawsze pomagający i współpracujący  z nami we wszystkich  naszych działaniach.